0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Një delegacion qeveritar vendosi lule në varret e gjeneral Apostollskit dhe presidentëve Gligorov dhe Trajkovski

Një delegacion qeveritar i përbërë nga ministrat e Punëve të Brendshme, të Punëve të Jashtme, të Punës dhe Politikës Social, Oliver Spasovski, Bujar Osmani dhe Jagoda Shahpaska, me rastin e 18 Gushtit - Ditës së Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, vendosi lule të freskëta në varrezat e partizanëve në Butel, dhe në varret e gjeneral Mihajllo Apostollski dhe të presidentëve të ndjerë të shtetit dhe komandantë supremë të armatës Kiro Gligorov dhe Boris Trajkovski.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle