0_Maqedoni.Portal SQShoqëri SQ

Një delegacion kuvendor nesër dhe pasnesër do të marrë pjesë në Asamblenë e përgjithshme të 60-të të PABSEK në Beograd

Një delegacion i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Asamblenë parlamentare të Organizatës për bashkëpunim ekonomik malazez (PABSEK) të udhëhequr nga Lidija Tasevska, ndërsa në përbërje të të cilit janë edhe anëtarët Vjollca Ademi dhe Bllagica Lasovska, do të marrin pjesë në Asamblenë e përgjithshme të PABSEK, e cila nesër dhe pasnesër do të mbahet në Beograd, në organizim të Parlamentit të Republikës së Serbisë, e cila kryeson me PABSEK.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle