0_Maqedoni.Portal SQShkup SQShoqëri SQ

Një delegacion i Qytetit të Shkupit vendosi lule me rastin e Ilindenit

– Me rastin e festës së madhe shtetërore Ditës së Republikës – 2 Gushti, Ilindeni në të cilën shënohen 77 vite nga mbajtja e Kuvendit të Parë të KAÇKM dhe 118 vite nga Kryengritja e Ilindenit, një delegacion i Qytetit të Shkupit, sot vendosi lule në shumë përmendore të qytetit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle