Evropë SQEvropë.Portal SQ

Një aeroplan rus me 29 persona u zhduk nga radarët mbi Gadishullin Kamçatka

Aeroplani An-26 në të cilin ndodheshin 29 persona, mes të cilëve 23 udhëtarë dhe ekuipazhi gjashtë anëtarësh nga radarët mbi Gadishullin Kamçatka, publikuan mediat ruse.

Moskë, 6 korrik 2021 (MIA) – Aeroplani An-26 në të cilin ndodheshin 29 persona, mes të cilëve 23 udhëtarë dhe ekuipazhi gjashtë anëtarësh nga radarët mbi Gadishullin Kamçatka, publikuan mediat ruse.

Aeroplani i kompanisë ajrore lokale ka fluturuar nga Petropavllosk-Kamçatski (qendër administrative në territorin Kamçatka) në drejtim të Pallanës kur ka humbur lidhjen me të.

Aeroplani nuk ka aterruar, kumtuan autoritetet dhe menjëherë është hetim për rastin. ar/

Butoni Kthehu në krye
Mbylle