0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQShoqëri SQ

Niveli i Treskës edhe më tutje po rritet, janë vërshuar fushat dhe livadhet

- Reshjet e djeshme të shiut të cilat e kapluan rajonin e Kërçovës dhe të Brodit, shkaktuan rritje të re të edhe ashtu shtretërve të stërmbushur të lumenjve. Më së shumti halle banorëve iu shkakton lumi më i madh Treska, i cili vazhdoi të derdhet në fshatrat Vraneshticë, Lisiçan dhe Pllasnicë dhe në rrjedhën e poshtme në Makedonski Brod nga Peshna deri në fshatin Deviç.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle