0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Nikollovski: Tranzicioni i gjelbër ndër prioritetet kyçe të MBPEU

Tranzicioni i gjelbër është një nga prioritetet kryesore të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave (MBPEU), krahas reformave të tjera të cilat i zbatojmë dhe besoj se së bashku me kompanitë dhe institucionet përgjegjëse, do të kontribuojmë për ta ndryshuar vetëdijen, të sillemi me përgjegjësi dhe të kemi sa më shumë dhe më të mirë shembuj të tillë të suksesshëm, deklaroi ministri dikasterial Lupço Nikollovski gjatë aksionit të sotëm të pyllëzimit nën moton “Pyllëzojmë së bashku për një të nesërme më të gjelbër” në Miladinovci të Shkupit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle