0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQShoqëri SQ

Nikollovski: Punojmë në zhvillimin e turizmit në rajonin e paprekur lindor dhe verilindor

– Punojmë në zhvillimin e rajonit të paprekur lindor dhe verilindor me fokus në investimet për zhvillim të turizmit përmes shfrytëzimit të plotë të bukurive natyrore dhe potencialit të shtetit tonë. Gjatë vizitës në Makedonska Kamenicë në kuadër të shënimit të festës së trefishtë të qytetit, zëvendëskryeministri i Qeverisë për Luftë Kundër Korrupsionit dhe Krimit, Zhvillim të Qëndrueshëm dhe Resurse Njerëzore, Lupço Nikollovski duke ua uruar ditën minatorëve dhe festën e madhe ortodokse Shën Mëria – mbrojtëse e minatorëve dhe Ditën e Komunës paralajmëroi disa projekte të cilat do të realizohen në drejtim të zhvillimit të komunës.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle