0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQ

Nikollovski: Përmes Ballkanit të Hapur do të sigurohen produkte të mjaftueshme ushqimore në çdo aspekt

- Me marrëveshjen për sigurimin e ushqimit të cilën e lidhëm në kuadër të Samitit të fundit të Ballkanit të Hapur u angazhuam se nuk do të ketë barriera ndërmjet Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. Do të sigurohen produkte të mjaftueshme ushqimore në çdo pikëpamje, ndërsa ashtu do të jetë edhe për qumështin. Mbështetja jonë ose ndryshimi i politikave do të jetë serioz, tha ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Lupço Nikollovski.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle