0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Nikollovski: Me marrëveshjen e tregtisë së lirë mundësojmë eksport pa doganë për produktet tona bujqësore në Ukrainë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave Lupço Nikollovski dhe zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik dhe Tregtisë të Ukrainës Taras Kaçka sot në Ambasadën e Ukrainës në Pragë i nënshkruan vendimet për rishikimin e protokolleve të marrëveshjes së tregtisë së lirë ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Ukrainës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle