0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Nikollovski: Krizë është, por kemi siguruar gjithçka që mund të sigurohet

Këtë vit do të duhet të ndryshojmë vetëdijen, do të ndryshojmë gjithçka në bujqësi dhe do të duhet të bëjmë atë që kërkon tregu. Nëse jemi vendi më i harmonizuar me politikën e përbashkët evropiane, do të duhet ta tregojmë në veprim”, tha ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Lupço Nikollovski në fjaliminnë ngjarjen me rastin e 1 qershorit, Ditës Botërore të Qumështit, që u mbajt në oborrin e ndërmarrjes "Bimilk” në Manastir.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle