0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Nikollovski: Kemi parashtruar iniciativë për votim të mosbesimit të Qeverisë

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së dhe deputeti Aleksandar Nikolovski sot publikoi se ata së bashku me deputetët e ASH-së dhe Alternativës, Lëvizjes BESA dhe Të Majtës do të parashtrojnë iniciativë për votim të mosbesimit të Qeverisë. Sipas tij, këtë iniciativë e kanë nënshkruar 61 deputeë dhe pritjet e tyre janë se kryetari i Kuvendit në afatin adekuat do të caktojë seancë më së voni deri të enjten.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle