0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Nikollovski-Jourova: Eurokomisioni i njeh përpjekjet qeveritare për luftë kundër korrupsionit

Masat e Planit qeveritar për luftë kundër korrupsionit, të cilat kanë të bëjnë me rritjen e transparencës dhe llogaridhënies së institucioneve, si një nga mekanizmat kyç  për luftë kundër korrupsionit, ishin tema kryesore e takimit të zëvendëskryeministrit të obliguar për Luftë kundër Korrupsionit dhe Krimit, Zhvillimit të Qëndrueshëm dhe Resurseve Njerëzore, Lupço Nikollovski në Bruksel me nënkryetaren e Komisionit Evropian kompetente për vlera dhe transparencë, Vera Jourova.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle