0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Nikollovski: I rrisim sipërfaqet me kultura të drithërave, nënshkruajmë 258 marrëveshje të reja rekorde për tokë bujqësore me qira

 Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Lupço Nikollovski sot nga Shën Nikolla filloi me ndarjen e marrëveshjeve për qira të tokës shtetërore bujqësore mbi tre hektarë për përpunimin e kulturave të drithërave.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle