0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Nikollovski: E thellojmë bashkëpunimin rajonal, i zbatojmë reformat dhe harmonizimin e politikave bujqësore me BE-në

Maqedonia e Veriut vazhdimisht dhe me përkushtim punon në zbatimin e reformave dhe harmonizimin e politikave bujqësore me Bashkimin Evropian, theksoi ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Ljupço Nikollovski, i cili me ftesë të ministrit gjerman për ushqim dhe bujqësi, Xhem Ozdemir, sot, mori pjesë në Konferencën ministrore në Berlin, në suaza të Procesit të Berlinit dhe Dialogut për politikë bujqësore mes Gjermanisë dhe Ballkanit Perëndimor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle