0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Nikollovski e mori funksionin e ministrit të Bujqësisë

Lupço Nikollovski sot edhe zyrtarisht e merr funksionin ministër i Bujqësisë, Ekonomisë së Ujërave dhe Pylltarisë. Pranim-dorëzimi u organizua në pikën për blerjen e duhanit në Draçevë me çka u dërgua porosi se njeriut të parë të resorit vendin nuk e ka në zyre, por në teren në mes bujqve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle