0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Nikollovski: E-inspektori fillon me znatim në inspektoratin e tregut, të punës dhe administratës

Implementimi i sistemit elektronik e-inspektori fillon me zbatim në tre inspektoratet kyçe - Inspektoratin  shtetëror të tregut, Inspektoratin shtetëror të punës dhe Inspektoratin shtetëror administrativ. Shërbimet e tjera inspektuese nën kompetencë të Këshillit inspektues në mënyrë etapore do të kyçen në softuer, kështu që të gjitha 28 inspektoratet do të lidhen në mënyrë elektronike, informoi në konferencën e sotme për shtyp në Qeveri zëvendëskryeministri për luftë kundër korrupsionit dhe krimit, zhvillim të qëndrueshëm dhe resurse njerëzore, Ljupço Nikollovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle