0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Nikiforov: Ushtarët rusë po tërhiqen nga Kievi dhe po përgatiten për një ofensivë të re në lindje

Zëdhënësi i presidentit ukrainas Volodomir Zelenskit, Sergej Nikiforov, sot përsëriti se ushtarët rusë janë larguar nga rajoni i Kievit dhe tha se Moska i tërheq dorcat e saj në Bjellorusi,  dhe se po përgatitet për një ofensivë të re në. Ukrainën lindore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle