0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Ngelet e hapur çështja e pagës minimale, nesër seancë e Këshillit ekonomiko-social

Ngelet e hapur çështja nëse do të përmbushet kërkesa e sindikatës për rritjen e pagës minimale në 18.000 denarë. Sindikata dhe qeveria u mblodhën dje, por vendimi do të merret të mërkurën në Këshillin ekonomiko-social, ku do të marrin pjesë edhe punëdhënësit si palë e tretë në dialogun social.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle