0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Nga sot gjoba për shtetasit e pavaksinuar mbi 60 vjeç në Greqi

Qytetarët e pavaksinuar  në Greqi të cilët janë mbi 60 vjeç dhe deri tani nuk kanë marrë së paku një dozë të vaksinës do të dënohen me nga 50 euro për janarin dhe nga 100 euro për çdo muaj në vijim, duke e marrë parasysh atë që prej sot hyn në fuqi vendimi për vaksinim të obligueshëm të grupmoshës konkrete, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle