0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Nga Rumania mbërriti një aeroplan dhe helikopter për shuarjen e zjarrit, aktive shtatë zjarre

Gjatë ditëve të kaluara në më shumë vende në vend shpërthyen zjarre të cilat shkatërruan një sipërfaqe të madhe pyjore, por edhe prona. Për fat të keq, akoma ka zjarre të cilat paraqesin rrezik për të gjithë shtetin. Për shkak të gjendjes së keqe me zjarret në vend, nga Rumania arritën aeroplan “C – 27 Spartan” dhe një helikopter “Kander T21”, të cilat janë të specializuara për shuarjen e zjarreve.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle