0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Në MPB vendoset TETRA sistem i avancuar policor komunikues me ndihmën e BE-së

Ambasadori Dejvid Gir, shef i Delegacionit të Bashkimit Evropian dhe ministër i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot në Klubin e deputetëve në Shkup e shënuan përfundimin e vendosjes dhe përgatitjeve, si dhe gatishmërisë së sistemit për radio komunikim TETRA të zhvilluar me ndihmën e dukshme të BE-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle