0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Nga e hëna deputetët kthehen në punë në Kuvend

Deputetët kthehen në punë të hënën në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, pothuajse një muaj e gjysmë para zgjedhjeve lokale. Të hënën, sipas paralajmërimeve nga koordinatorët e grupeve parlamentare, ata pritet të kenë një takim me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi dhe nënkryetarët, pas së cilës do të dihet se si do të shkojë java e punës e deputetëve. Duke pasur parasysh zgjedhjet, disa deputetë besojnë se aktivitetet do të zvogëlohen dhe se diskutimet e muajit të ardhshëm do të jenë në kontekstin e zgjedhjeve lokale.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle