0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Nga Afganistani do të pranohen 650 qytetarë, janë duke u përcaktuar detajet e qëndrimit dhe transportit të tyre në vendin tonë

- Qeveria deri më tani ka marrë përsipër të pranojë rreth 650 qytetarë, nga Afganistani, popullatë lokale, punonjës, gra dhe fëmijë nga familjet e punonjësve në misionet ndërkombëtare humanitare, demokratike dhe paqeruajtëse, aktivistë nga organizatat për të drejtat e njeriut, gazetarë, përkthyes, studentë, bursistë, si dhe qytetarë që kanë mbështetur forcat aleate të NATO -s në Afganistan gjatë 20 viteve të fundit, përfshirë edhe armatën maqedonase.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle