0_Maqedoni.Portal SQKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQ

Premierë e shfaqjes “Lojëra në oborrin e pasmë” në IN Teatri Shqiptar për Fëmijë dhe të Rinj

IN Teatri Shqiptar për Fëmijë dhe të Rinj-Shkup sonte në orën 20 do ta realizojë Premierën e parë të shfaqjes për të rinj (+16) e titulluar “Lojëra në oborrin e pasmë” nga autorja Edna Mazia, të shqipëruar nga Artur Lena dhe në regji të Agon Myftarit, me skenografi të Simona Dimkovskas dhe kostumografi e Ines Goljas.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle