0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQEkonomi SQPolitikë SQShoqëri SQ

Nesër përfundon debati i përgjithshëm i komisionit, për buxhetin e vitit 2022, amendamentet do të shqyrtohen prej të shtunën

Komisioni Kuvendor për Financim dhe Buxhet nesër do ta mbajë ditën e fundit nga debati i përgjithshëm për propozim-buxhetin për vitin e ardhshëm, ndërsa të shtunën do ta fillojë debatin e amendamenteve i cili pritet të përfundojë të mërkurën. Për propozim-buxhetin VMRO-DPMNE-ja opozitare ka dorëzuar  220 amendamente. Debati për buxhetin  nuk vazhdoi  këtë javë për shkak të anulimit të të gjitha aktiviteteve pas aksidentit të autobusit në të cilin sipas informatave humbën jetën 44 persona.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle