Botë SQBotë.Portal SQ

Nesër do të publikohet fondi i ri teknologjik i BE-së në vlerë një miliardë euro

Fondi i ri teknologjik evropian zyrtarisht do të publikohet nesër, ka deklaruar ministri francez i Financave Bruno Le Mer. Do të ketë vlerën 1 miliardë euro që do t’i mundësojë sektorit teknologjik evropian të garojë me atë të SHBA-së dhe Azisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle