0_Maqedoni.Portal SQParashkimi i motit SQServise informuese SQ

Nesër deri në 39 gradë dhe shi lokal, nga e mërkura ulje e temperaturave

Moti nesër do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Nga fundi i ditës do të ketë reshje lokale të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare paradite nga jugu, ndërsa pasdite në pjesën e sipërme të Luginës së Vardarit nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri deri në 21, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë prej 33 deri në 39 gradë. Indeksi UV do të jetë 8.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle