0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Nëse SHBA-ja refuzon t’i dërgojë aeroplanët F-16, Turqia do t’u kthehet aeroplanëve rusë Su-35 dhe Su-57

Turqia mbetet e përgatitur ta shqyrtojë opsionin për blerje të aeroplanëve luftarak Su-35 dhe Su-57 nga Rusia, nëse Ankaraja nuk arrin marrëveshje me Uashingtonin për dërgesë të aeroplanëve amerikanë F-16, deklaroi sot drejtori i industrisë mbrojtëse turke, Ismail Demir.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle