0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQ

Nëse bëhem kryeministër do ta ekstradoj Gruevskin në Maqedoninë e Veriut, paralajmëroi lideri i opozitës hungareze

Lideri i Lëvizjes qytetare "Hungaria e të gjithëve" (MMM) dhe kandidat i  opozitës së bashkuar hungareze për kryeministër Peter Marki - Zaj deklaroi se nëse fiton në zgjedhjet parlamentare pranverën e ardhshme, planifikon t'i ekstradojë  në shtetet e tyre ish kryeministrin maqedonas Nikolla Gruevski dhe biznesmenin jordanez Zaif Nafa, të cilët kanë azil në Hungari.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle