Evropë SQEvropë.Portal SQ

Nëpunësit shtetëror në Slloveni duhet të kenë dëshmi për vaksinim deri më 1 tetor

Të gjithë të punësuarit në administratën shtetërore në Slloveni duhet të vaksinohen kundër Kovid-19,  ndërsa testi negativ për koronavirus më nuk do t'u lejohet  për të ardhur në punë, sikur edhe për qytetarët tjerë të pavaksinuar vendosi Qeveria sllovene. Që të mund të punojnë,  nëse deri tani nuk janë vaksinuar ose tashmë e kanë kaluar sëmundjen, duhet të dëshmojnë  se e kanë marrë dozën e parë të vaksinës deri më 1 tetor dhe të dytën deri më 1 nëntor,  vetëm nëse  nuk kanë vendosur për vaksinën Xhonson dhe Xhonson, e cila siguron mbrojtje pas aplikimit të njërës dozë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle