Kulturë SQKulturë.Portal SQ

Nënshkruhet marrëveshja për digjitalizimin e veprave të 13 autorëve shqiptarë

Fondi Shqiptar për Zhvillimin e Diasporës dhe shtëpia botuese “Toena” kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi për blerjen e të drejtës së autorit për 13 vepra të autorëve shqiptarë, që do të digjitalizohen në platformën “Digjitalizimi i veprave letrare” në kuadër të projektit “Diaspora për zhvillim”.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle