0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQBiznes SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Nënshkruhen marrëveshjet me BERZH-in për financimin e ndërtimit të autostradës Shkup-Bllacë dhe elektranave fotovoltaike Oslomej 2 dhe Manastir

Ministri i Financave, Fatmir Besimi, drejtoresha e infrastrukturës në BERZH, Susan Goranson, shefi i Zyrës së BERZH-it në Maqedoninë e Veriut Andi Aranitasi, si dhe drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore Ejup Rustemi dhe drejtori i përgjithshëm i SHA EMV-së Vasko Kovaçevski morën pjesë në nënshkrimin e marrëveshjeve për ndërtimin nënaksit të dytë të autostradës Shkup - Bllacë dhe ndërtimin e elektranave fotovoltaike në Oslomej dhe Manastir, poashtu morën pjesë edhe ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe ministri i Transportit dhe Lidhjeve Blagoj Boçvarski dhe ambasadori evropian Dejvid Gir.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle