Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

“Nejshenell interest”: Mali i Zi, Shqipëria, Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut nuk janë aleate të dobishme të NATO-s

Mali i Zi, Shqipëria, Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut në planin ushtarak janë vende të dobisë së vogël për NATO-n dhe shumë nga aleatët e ashtuquajtur, për SHBA-në janë më shumë obligim se sa aktivë, konsideron Ted Galen Karpenter, bashkëpunëtor i lartë për studime të mbrojtjes dhe të politikës së jashtme në Institutin Kejto në Uashington.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle