0_Web_Ballina – Sllajder SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Nedimoviq: Nga e hëna fillon “Ballkani i Hapur”, nuk ka më kontroll fitosanitar dhe veterinarik dhe inspektim të kufijve

Ministri i Bujqësisë së Serbisë, Branislav Nedimoviq deklaroi se prej të hënën, 3 janar fillon të zbatohet nisma e Ballkanit të Hapur ndërmjet Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, se janë harmonizuar të gjitha analizat laboratorike, në mënyrë që në kufij të mos ketë më ndalesë dhe kontroll nga inspeksioni fitosanitar dhe veterinar, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle