0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Nedimoviq: Funksionon Marrëveshja për Ballkan të Hapur, tre dërgesat e para për Maqedoninë e Veriut pa pritje në kufi

Tre dërgesat e para nga sektori për mallëra me prejardhje të kafshëve, nga Serbia të martën u nisën për në Maqedoninë e Veriut pa pritur në vendkalimet kufitare, me çka Serbia e shënoi fillimin e implementimit të Marrëveshjes për bashkëpunim në sigurinë veterinare dhe fitosanitare të ushqimit, të nënshkruar në Tiranë në dhjetor, si pjesë e iniciativës Ballkani i Hapur, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle