Kronikë SQKronikë.portal SQ

Në VK Tabanoc dy shkupjanë treguan teste të falsifikuara PCR

Nga nëpunësit policorë nga Stacioni i policisë për Vendkalimin kufitar Tabanoc pranë Qendrës rajonale për punë kufitare Veri, mbrëmë në orën 22:50 janë zbuluar dy persona, T.H.(23) dhe T.H.(20), që të dy nga Shkupi, të cilët gjatë kontrollit kufitar në dalje të vendit treguan teste të falsifikuara PCR, për të cilat në bisedë zyrtare pranuan se i kanë bërë vetë, kumtuan nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle