0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Në vend për herë të parë tërësisht do të prodhohet një automjet elektrik e.GO

Me nënshkrimin e Marrëveshjes mes Drejtorisë për zona të zhvilluara teknologjik industriale dhe kompanisë gjermane 2NEKST.E.GO MOBILE" dhe me vendosjen e gur-themelit në ZZHTI Tetovë, sot është shënuar fillimi i investimit të ri i cili parasheh prodhim të plotë të automobilave elektrikë e.GO. prodhimi i këtillë i plotë i automobilave elektrikë realizohet për herë të parë në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle