Kulturë SQKulturë.Portal SQ

Në vazhdim janë përgatitjet për komedinë e re “Gënjeshtra”

Në skenën e vogël të Teatrit kombëtar të Maqedonisë po zhvillohen provat e leximit për shfaqjen "Gënjeshtra", bazuar në tekstin e shkrimtarit, dramaturgut, regjisorit teatri, skenaristit dhe filmit bashkëkohor francez, Florian Zeller. Shfaqja është nën regjinë e Besfort Idrizi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle