Botë SQBotë.Portal SQ

Në Uashington në Ditën e pavarësisë do të interpretohet “Viti 1812” nga Çajkovski edhe krahas pushtimit rus në Ukrainë

Presidenti amerikan Xho Bajden dhe zonja e parë Xhil sot në festën më të rëndësishme në SHBA, 4 Korriku, janë nikoqir në Shtëpinë e Bardhë ku përgatisin zgarë për familjet e ushtarëve. Në Kapitoll hill në koncertin e sontëm, nuk është anuluar interpretimi i "Viti 1812" nga Çajkovski edhe krahas pushtimit rus në Ukrainë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle