0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQ

Zjarr në ish fabrikën “Makedonija Tabak” në Tetovë (video)

Në rrethinën e ish-fabrikës “Makedonija Tabak” në dalje nga Tetova për në Shkup sot në mëngjes pas orës nëntë ka shpërthyer zjarr i madh.

Tetovë, 30 maj 2022 (MIA) – Në rrethinën e ish-fabrikës “Makedonija Tabak” në dalje nga Tetova për në Shkup sot në mëngjes pas orës nëntë ka shpërthyer zjarr i madh.

Shumë ekipe të zjarrfikësve janë në terren dhe po tentojnë ta shuajnë zjarrin.

Policia e kufizon lëvizjen në Tetovë për shkak zjarrit të madh dhe tymit të dendur. sn/

 

Butoni Kthehu në krye
Mbylle