0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Në Tabanoc pritet 40 minuta për dalje nga shteti

Komunikacioni në rrugët e vendit por zhvillohet pa pengesa nëpër rrugë të thata. Intensiteti në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është i matur. Në vendkalimin kufitar Tabanoc vërehet frekuentim i shtuar i automjeteve, ndërsa koha e pritjes për dalje nga shteti është rreth 40 minuta. Në vendkalimet e tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje më ë gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle