0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Në Spanjë shpërtheu një vullkan pas gjysmë shekulli

Në ishullin spanjoll La Palma shpërtheu një vullkan dhe për herë të parë pas gjysmë shekulli lëshon lavë, tym dhe hir, për të cilin shkak janë evakuuar mijëra banorë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle