0_Maqedoni.Portal SQKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQ

Në Sofje do të nënshkruhen marrëveshje mes muzeve të Maqedonisë së Veriut, Bullgarisë dhe Serbisë

Marrëveshjet për aktivitete të përbashkëta ndërmjet Institutit kombëtar arkeologjik dhe Muzeut të Akademisë bullgare të shkencave, Muzeut arkeologjik të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Muzeut kombëtar të Serbisë do të nënshkruhen sot në Ministrinë e Kulturës së Bullgarisë, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Sofja.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle