0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Në skriningun deri tani janë zbuluar gjashtë nxënës me KOVID-19 prej 1323 të testuarve

Prej 1323 nxënësve të shkollave fillore dhe të shkollave të mesme deri tani të përfshirë në skriningun për zbulim të KOVID-19 në shkolla, virusi është vërtetuar te gjashtë nxënës të shkollave fillore, ndërsa 1317 nxënës ishin negativë ndaj  koronavirusit. Janë testuar 725 nxënës të shkollave fillore nga klasa e parë deri në të nëntën dhe 598 nxënës të shkollave të mesme nga rajoni i Koçanit, Shtipit, Velesit, Shkupit, Kumanovës, Prilepit, Manastirit, Strumicës, Tetovës dhe Ohrit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle