Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Në Shqipëri libra falas për të gjithë nxënësit e klasave të para dhe një pjesë të nxënësve të shkollave të mesme

Në vitin e ri shkollor 2021/2022, Qeveria e Republikës së Shqipërisë do të sigurojë libra falas për të gjithë nxënësit në arsimin fillor, duke i përfshirë edhe ata të klasës të tetë dhe të nëntë, të cilët deri më tani nuk janë përfshirë me këtë program.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle