Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Në Shqipëri inflacioni në tetor 8,3 për qind

Rritja e çmimeve, posaçërisht i ushqimit dhe derivateve kushtëzoi që inflacioni në tetor në Shqipëri të arrijë nivel prej 8,3 për qind, që sipas Institutit për statistika, INSTAT, është shkalla më e lartë e vërejtur që prej vitit 1998, që e cakton ndikimin e fuqishëm të krizës së çmimeve në vend.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle