0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Në SHM takim i gjeneralëve Gjurçinovski dhe Najt

Shefi i Shtatmadhorisë, gjeneral nënkoloneli Vasko Gjurçinovski sot realizoi takim me komandantin e Gardës Kombëtare (GK) të Uermontit, gjeneralmajorin Gregori Najtin i cili e udhëheq delegacionin e lartë nga ky  shtet aleat i SHBA-së. Gjenerali Najt është për vizitë zyrtare disaditore të Republikës së Maqedonisë së Veriut, ndërsa gjatë ditës së djeshme mori pjesë në solemnitetin qendror me rastin e Ditës së Armatës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle