Kultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQ

Në Shkup filloi manifestimi kulturor-shkencor “Ditët e Bogdanit”

Sot në Shkup filloi manisfetimi kulturor-shkencor “Ditët e Bogdanit”, organizuar nga ITSHKSH, redaksia e botimeve Drita (Ipeshkvia e Kosovës) dhe Instituti “Ali Hadri” i Prishtinës”, i cili do të përfiundoj nesër në Prishtinë me një akademi solemne kushtuar figurës së Pjetër Bogdanit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle