Biznes SQBiznes.portal SQBotë SQBotë.Portal SQ

Në SHBA në nëntor janë punësuar 210.000 persona, më pak se sa pritej, por shkalla e papunësisë po bie

Punësimi në SHBA ndjeshëm është ulur në nëntor me largimet nga puna në shitjet me pakicë dhe arsim, por shkalla e papunësisë tregoi rezultate të mira prej 4.2 për qind, të paktën në 21 muajt e kaluar, njofton korrespondenti i MIA-s në Uashington.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle