Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Në Serbi edhe sot mbi 8.000 të infektuar dhe 45 të vdekur

Në 24 orët e fundit, në Serbi janë regjistruar 8.171 raste të reja me koronavirus dhe 45 raste të vdekjes, që është sërish numër i madh i të infektuarve në nivel ditor. Serbia dje kishte numër rekord prej 8.467 të infektuarve në nivel ditor, nga 1 dhjetori i vitit të kaluar kur u regjistruan 7.999 të infektuar të rinj, njofton korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle